Bedrijfsstrategie: verschil tussen versies
(Nieuwe pagina aangemaakt met '{{Publicatie |Publicatie=Publiceren |Redactiestatus=Nieuwe content PDCA }} === Beleid === <br/> Het beleid ten aanzien van gegevensmanagement binnen een watersch...') |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 14: | Regel 14: | ||
|- | |- | ||
| Welke afspraken zijn er gemaakt binnen het waterschap over hoe we met data omgaan? || Stem met elkaar af welke principes binnen het waterschap worden gebruikt ten behoeve van gegevensmanagement || [[Principes en standaarden]] | | Welke afspraken zijn er gemaakt binnen het waterschap over hoe we met data omgaan? || Stem met elkaar af welke principes binnen het waterschap worden gebruikt ten behoeve van gegevensmanagement || [[Principes en standaarden]] | ||
|- | |||
| Heb ik overzicht in de samenhang tussen strategische doelen en gegevensmanagement? || Voer het gesprek over de samenhang tussen strategische doelen en gegevensmanagement en leg deze samenhang vast conform het vijflagenmodel van de NORA || [[Praatplaat 5-lagenmodel]] | |||
|- | |- | ||
| Is er een dataeigenaar benoemd? || Benoem per proces binnen het waterschap een eigenaar van de data || [[Rol, taken en verantwoordelijkheden Proces/Data-eigenaar Gegevensmanagement]] | | Is er een dataeigenaar benoemd? || Benoem per proces binnen het waterschap een eigenaar van de data || [[Rol, taken en verantwoordelijkheden Proces/Data-eigenaar Gegevensmanagement]] |
Versie van 26 nov 2021 04:01
Beleid[bewerken]
Het beleid ten aanzien van gegevensmanagement binnen een waterschap gaat over:
Controleer | Verbeteren | Handreiking (Hoe?) |
---|---|---|
Welke afspraken zijn er gemaakt binnen het waterschap over hoe we met data omgaan? | Stem met elkaar af welke principes binnen het waterschap worden gebruikt ten behoeve van gegevensmanagement | Principes en standaarden |
Heb ik overzicht in de samenhang tussen strategische doelen en gegevensmanagement? | Voer het gesprek over de samenhang tussen strategische doelen en gegevensmanagement en leg deze samenhang vast conform het vijflagenmodel van de NORA | Praatplaat 5-lagenmodel |
Is er een dataeigenaar benoemd? | Benoem per proces binnen het waterschap een eigenaar van de data | Rol, taken en verantwoordelijkheden Proces/Data-eigenaar Gegevensmanagement |
Benoem soorten gegevensregistraties, stel ze vast en wijs een ‘eigenaar’ aan. Denk hierbij aan de diverse basisregistraties waar de organisatie bronhouder van is, aan eventuele kernregistraties en taakregistraties | Zijn de soorten gegevensregistraties benoemd? | Overzicht gegevensverzamelingen |
Streef naar ‘eenmalige inwinning en meervoudig gebruik’ van gegevens, stel hiervoor procedures op en zet ICT-hulpmiddelen in | Is er binnen het waterschap sprake van eenmalige inwinning en meervoudig gebruik van gegevens? | AP 03. Een authentieke bron |
Regel de distributie van gegevens, inclusief het vastleggen van bijbehorende procedures, afspraken en technische maatregelen zoals logging | Is de distributie van gegevens geregeld? | Zie proces gegevensdistributie ???? |
Het waterschap heeft een kwaliteitsplan | Stem binnen het waterschap op bestuurlijk niveau het kwaliteitsplan af | Hoe om te gaan met datakwaliteit en hoe dit in te richten, leest u in een data kwaliteitsplan. Het programma Datastromen van Het Waterschapshuis geeft invulling aan een best practice hiervan. Template voor een datakwaliteitsplan: Data Kwaliteitsplan Keten van Datastromen, conceptversie 1.3 (PDF-bestand, 524 kB) |